„Ne asteapta un retur foarte dificil”

Acum doua zile, echipa de fotbal a Dunarii Calarasi a intrat in vacanta. Antrenorul Ion Rauta a programat reunirea lotului pentru 15 ianuarie. Mircea Stefan, „capitanul” si golgheterul calarasenilor, este de parere ca in retur misiunea sa si a colegilor sai in atingerea obiectivului, promovarea in Liga a 2-a, va fi una foarte dificila. Click aici pentru continuarea articolului!

by 30 noiembrie 2014 0 comments Liga 3

CS Budesti, Catastrofa Sportiva Budesti

Astazi s-au desfasurat ultimele meciuri oficiale de fotbal din anul 2014. In cadrul etapei a 13-a Categoriei Onoare – Seria A nu s-au inregistrat incidente deosebite. CS Budesti a incheiat anul 2014 pe ultimul loc in clasament, cu doar un punct acumulat. Formatia lui Costica Sima este in acest moment cea mai slaba dintre toate competitoarele din judetul Calarasi. Dupa[Read More…]

by 30 noiembrie 2014 0 comments Liga 5

Constanta s-a calificat in grupele Cupei EHF

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, s-a calificat în grupele Cupei EHF, sâmbătă, după ce a învins în deplasare formaţia norvegiană Elverum Handball Herrer cu scorul de 30-29 (15-15), în manşa secundă a turului al treilea al competiţiei. HCM se impusese în prima manşă, la malul Mării, cu scorul de 27-21. Spaniolul Javier Humet Gaminde a fost cel mai[Read More…]

by 30 noiembrie 2014 0 comments Handbal

Succes istoric pentru echipa de futsal

Am primit reclamatii pe adresa redactiei pentru ca nu furnizam informatii despre viata echipei locale de futsal in acelasi ritm cu articolele despre ceea ce se intampla in Liga Nationala de handbal masculin. Asa e. Dar nici nu se poate altfel. Romania este de patru ori campioana mondiala la handbal masculin, nu la futsal. Sala Polivalenta este neincapatoare la meciurile[Read More…]

by 29 noiembrie 2014 0 comments Futsal

Turda si Bacau, eliminate din Cupa EHF

Echipa masculină de handbal HC Potaissa Turda a învins formaţia croată RK Nexe cu scorul de 26-23 (14-11), sâmbătă, pe teren propriu, în manşa secundă a turului al treilea al Cupei EHF, dar a ratat calificarea în faza următoare a competiţiei. RK Nexe se impusese în prima partidă cu scorul de 35-20 şi s-a calificat în faza grupelor. Pentru Potaissa[Read More…]

by 29 noiembrie 2014 0 comments Handbal

Stan si Bra(n)ica au calificat Spantovul

O singura echipa din Categoria Remorca a reusit sa se califice in sferturile de finala ale Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu. Este vorba despre Unirea Spantov, formatie care a invins cu 1-0 pe Unirea Manastirea. Unicul gol al partidei a fost reusit de catre Mihai Braica, in minutul 67, din penalty. Oaspetii s-au folosit de partida de astazi pentru[Read More…]

by 29 noiembrie 2014 0 comments Cupa României

Informatii de ultima ora despre Cupa Romaniei

Steaua Radovanu – Victoria Chirnogi, CS Budesti – CSM Oltenita, Dinamo Sarulesti – Progresul Fundulea, Unirea Spantov – Unirea Manastirea, Atletic Dorobantu – Venus Independenta si Avantul Pietroiu – Agricola Borcea sunt meciurile care se vor disputa maine in optimile de finala ale Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu. www.sportcalarasean.ro va prezinta informatii de ultima ora despre toate aceste partide.[Read More…]

by 28 noiembrie 2014 0 comments Cupa României

Delegarile „renilor” la optimile Cupei

Maine vor avea loc meciurile din cadrul optimilor de finala ale Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu. Victoria Dragos Voda si Spicul Roseti s-au calificat deja in sferturi. Derby-ul dintre Pietroiu si Borcea va fi arbitrat de catre Gabriel Bondoc. Acesta va ajutat de catre Vasilica Ruse si Alin Mogodici. Vremea va fi deosebit de rece la sfarsitul acestei saptamani.[Read More…]

Oltenita s-a razgandit, lasa juniorii pe „mar’ne”

Dupa un tur de campionat absolut perfect, CSM Oltenita era sa dea cu mucii in fasole la ultima reprezentatie a sezonului. Alexandru Serban – Festa, antrenorul echipei de juniori si delegatul echipei seniori, a propus ca meciul de maine, de la Budesti, contand pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu, sa fie abordat cu juniorii. Ideea[Read More…]

CSM Bucuresti a eliminat Steaua din Cupa

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la handbal masculin, joi seara, după ce a dispus la limită de Steaua Alexandrion Bucureşti, cu scorul de 31-30 (14-10). În sferturi s-au mai calificat HC Vaslui, Poli Timişoara, Energia Lignitul Pandurii Târgu Jiu şi Dinamo. Marţi, Dinamo Bucureşti a întrecut pe Ştiinţa Municipal Dedeman Bacău cu 30-28 (17-12).[Read More…]