Archive for februarie, 2015

HCM Constanta, o noua infrangere in Cupa EHF

Echipa masculină de handbal HCM Constanța a fost învinsă în deplasare de formația spaniolă Fraikin BM Granollers, cu scorul de 23-21 (12-10), sâmbătă, într-un meci din cadrul Grupei B a Cupei EHF. După un început echilibrat, gazdele s-au desprins pe tabela de marcaj, la 5-2 (min. 11). HCM a reușit să restabilească egalitatea, 7-7 (20), după care Fraikin a punctat[Read More…]

by 28 februarie 2015 0 comments Handbal

Dunarea s-a chinuit cu echipa a doua a lui Hagi

In ultimul joc de verificare din aceasta iarna, Dunarea Calarasi a invins in deplasare pe Viitorul II Constanta cu scorul de 4-3. Dobrogenii au condus cu 2-0, insa elevii lui Ion Rauta au reusit pana la pauza sa intoarca rezultatul gretie unei „duble” reusite de catre Costica Bumbac si unui gol semnat de catre Valentin Alexandru. In repriza a doua,[Read More…]

by 28 februarie 2015 0 comments Liga 3

Chirnogiul a trait periculos meciul de la Spantov

Nici o surpriza in sferturile de finala ale Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu. Favoritele s-au impus in toate cele patru intalniri. Mai mult decat atat, diferentele de scor au fost peste tot destul de mari. Singurii care au avut ceva emotii au fost cei de la Victoria Chirnogi. La pauza, scorul in partida de la Spantov a fost egal,[Read More…]

by 28 februarie 2015 0 comments Cupa României

Nicolae Ionel va juca la Victoria Chirnogi

Cupa Romaniei – Memorialul Tache Ionescu este singura competitie in care Victoria Chirnogi mai poate emite pretentii in acest sezon. Pauza de iarna a fost una nu tocmai bogata in transferuri la formatia antrenata de catre Adrian Cristea. Tehnicianul a cautat in zadar un inlocuitor pentru Alin Tene. In cele din urma, chirnogenii au reusit sa aduca doi jucatori care[Read More…]

by 28 februarie 2015 0 comments Liga 4

Orezaria de la Pietroiu a fost omologata

Comitetul Executiv al Asociatiei Judetene de Fotbal Calarasi a aprobat, in sedinta de ieri, omologarea terenului de la Pietroiu. Acesta este o adevarata catastrofa, dar cei care conduc destinele fotbalului calarasean au considerat ca formatia antrenata de catre Lilica Voicu poate disputa acolo meciurile de pe teren propriu. Astazi, cu incepere de la ora 13:00, orezaria lui Costel Ghita va[Read More…]

Patru echipe sunt in moarte clinica

Ieri a avut loc sedinta Comitetului Executiv al AJF Calarasi, ocazie cu care s-au pus la punct ultimele detalii inainte de reluarea meciurilor oficiale. In Liga Tractoristilor nu exista nici un fel de probleme, insa in Categoria Remorca – Seria B situatia este catastrofala. Nelu Tatu, reprezentantul echipelor din ultimul esalon al fotbalului calarasean, descrie situatia. „E catastrofa. Asta este[Read More…]

by 28 februarie 2015 0 comments Liga 5

Modelu, remiza alba in ultimul meci amical

Dupa infrangerea cu 8-2 in fata celor de la Dinamo Bucuresti, Jose Valeriu Petrescu a luat masuri in functie de evolutia elevilor sai. Astfel, la jocul de astazi, cu CS Afumati, disputat pe stadionul Aversa si incheiat la egalitate, scor 0-0, formula de start a modelenilor a aratat cu totul altfel. Mourinho de Calarasi i-a lasat pe banca de rezerve[Read More…]

by 27 februarie 2015 0 comments Liga 3

Alexandru Dedu si-a prezentat bilantul

La 12 luni de la preluarea mandatului de preşedinte al FR de Handbal, Alexandru Dedu a prezentat un sumar al principalelor reuşite ale echipei de conducere. Este una din rarele ocazii în care un şef de federaţie prezintă un bilanţ opiniei publice, cu detalii financiare. Click aici pentru continuarea articolului!

by 27 februarie 2015 0 comments Handbal

Motanu crede ca Dunarea va promova

Presedintele AJF Calarasi, Doru Dinca – Motanu, este de parere ca Dunarea Calarasi va promova in Liga a 2-a la o diferenta de sase puncte fata de ocupanta locului secund. In acest moment, echipa antrenata de catre Ion Rauta se afla pe primul loc in Seria C2, la egalitate de puncte cu Delta Tulcea. Click aici pentru continuarea articolului!

Peste o saptamana incep emotiile

Dunărea Călăraşi se află în această iarnă într-o poziţie care nu îi dă dreptul să se gândească la altceva decât la promovarea în Liga a 2-a. Antrenorului Ion Răuţă i-au fost aduşi opt jucători noi, iar ceea ce se întâmplă în curtea celorlalte formaţii aflate pe podium fac din echipa călărăşeană principală candidată la accederea în eşalonul superior. Click aici[Read More…]