Archive for august, 2018

Sepsi a învins Dunărea Călăraşi, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Dunărea Călăraşi, în primul meci al etapei a VII-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Simonovski, în minutul 2. Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanovici, Sato – Vaşvari, Fulop – Drăghici, Tandia (Hamed ’62), Nouvier (Hadnagy[Read More…]

by 31 august 2018 0 comments Liga 1 Betano

Revenire de senzatie in arbitrajul calarasean

Sambata, cu incepere de la ora 17, vor avea loc meciurile din cadrul etapei a 3-a a Ligii Tractoristilor. Cel mai important joc al rundei, privind la clasament, este cel dintre Ulmu si Fundulea. Se vor afla fata in fata ocupantele primelor doua locuri. Insa altceva atrage atentia. A revenit in arbitraj Gigel Nastase, cel care a fost marginalizat pe[Read More…]

by 31 august 2018 0 comments Liga 4

Ai nevoie de bani? Pariaza pe meciul Sepsi – Dunarea

Astăzi începe a 7-a săptămână de când urmărim noul sezon al Ligii 1, iar duelurile sunt din ce în ce mai strânse. Întrăm în weekend cu un gust amar după eliminările echipelor românești din Europa și încercăm să ne bazăm pe meciurile din această rundă. V-am pregătit ca de fiecare dată câteva informații despre meci în parte , dar și[Read More…]

Sezonul 2018-2019 al Ligilor Naţionale de handbal debutează în 1 şi 5 septembrie

Sezonul 2018-2019 al Ligii Naţionale de handbal feminin debutează în 1 septembrie, iar stagiunea masculină în 5 septembrie. CSM Bucureşti, respectiv Dinamo Bucureşti sunt campioanele en-titre. Liga Naţională feminină programează dueluri interesante încă din prima etapă, programată în 1-2 septembrie. Astfel, se vor duela SCM Craiova – Dunărea Brăila (1 septembrie), CSM Slatina – Măgura Cisnădie, Gloria Buzău – SCM[Read More…]

by 30 august 2018 0 comments Handbal

CSM Oltenita a fost eliminata din Cupa

Elevii lui Gabriel Radu au suferit prima infrangere din acest sezon. Oltenitenii au inceput meciul de pe teren propriu de la 0-2. Ibrian a deschis scorul in minutul 4, iar Toma a marit diferenta celor de la Unirea Slobozia in minutul 12, din penalty. Gazdele au reusit sa revina in joc datorita reusitei lui Turbatu, din minutul 26. Ialomitenii s-au[Read More…]

by 30 august 2018 1 comment Cupa României

Intrebare: ASL PLS? Din vina cui s-a certat Bourceanu cu ziaristii calaraseni

Dunarea da mari rateuri in ceea ce priveste comunicarea cu publicul larg. Gruparea „galben-albastra” nu stie sa-si vanda marfa. Alexandru Bourceanu este cel mai mare fotbalist care a imbracat vreodata tricoul Dunarii Calarasi. Miercuri a avut loc prezentarea sa oficiala. In locul unui eveniment spectaculos, s-a facut o conferinta de presa la care n-a participat mai nimeni, unele publicatii nefiind[Read More…]

by 29 august 2018 0 comments Liga 1 Betano

Din vina AJF, Gradistea si Valcelele mai baga o fisa

Partida dintre Gradistea si Valcelele, scor 2-3, se va rejuca din cauza unei golanii clasice petrecuta la AJF Calarasi. Doru Dinca – Motanu, presedintele forului fotbalistic judetean, s-a trezit din senin ca cel mai rau om de pe planeta Pamant este Daniel Stefan – Gascanu, cel care, bun sau rau, mort sau copt, a dus in carca toata activitatea AJF[Read More…]

by 29 august 2018 1 comment Liga 4

Dunarea a anuntat doua noi transferuri

Alex Bourceanu si Alexandru Munteanu au semnat cu Dunarea Calarasi. Dunarea si-a intarit lotul de jucatori cu doua nume grele. Alex Bourceanu, in varsta de 33 de ani, a semnat cu gruparea „galben-albastra”, acelasi vening si din partea lui Alexandru Munteanu, care a evoluat in trecut pentru Gaz Metan Medias si Poli Timisoara. „Am venit la Călărași pentru că este[Read More…]

by 29 august 2018 1 comment Liga 1 Betano

Dunarea s-a despartit de cel mai bun jucator adus in aceasta vara

Contractul lui Laurentiu Marinescu a fost reziliat cu cateva zile inainte de incheierea perioadei de transferuri. Adus cu surle si trambite la Dunarea Calarasi, mijlocasul Laurentiu Marinescu, in varsta de 34 de ani, nu va mai juca pentru gruparea „galben-albastra”. Anuntul a fost facut publicul pe contul de Facebook al clubului condus de catre Florin Brisan. „Dunărea Călăraşi şi Laurenţiu[Read More…]

by 29 august 2018 3 comments Liga 1 Betano

Steaua Bucuresti – Tatran Preşov, scor 26-25, în primul meci din SEHA League

Steaua Bucureşti, prima echipă românească de handbal masculin acceptată în SEHA League, competiţie rezervată doar echipelor de cupe europene, a învins marţi, pe teren propriu, formaţia slovacă Tatran Preşov, scor 26-25 (12-16). Marcatorii echipei steliste au fost Roşu 7 goluri, Grbovici 4, Humet 4, Georgescu 3, Johannson 3, Stavrositu 2, Vujici 1, Vegar 1, Milosevici 1, iar de la Tatran[Read More…]