Derby-ul Seriei A din Categoria Remorcă, dintre Crivat si Ulmu, s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, doar pentru ca oaspetii sa pastreze sanse de calificare la baraj.

Continua sa se petreaca lucruri necurate in fotbalul calarasean. Dar ce pretentii poti avea de la Crivat si Ulmu daca la Borcea a fost ordin pe unitate ca Blaticola sa invinga cu orice pret in meciul cu Victoria Chirnogi?! Duminica, la derby-ul Seriei A din Categoria Remorca, gazdele si oaspetii au batut palma si au incheiat la egalitate, scor 3-3.

Astfel, Mostistea Ulmu are nevoie de victorie in ultima runda, pe teren propriu, cu Mitreni, pentru a obtine dreptul de participare la barajul ce o poate trimite in Liga Tractoristilor. Adversarul va fi stabilit prin tragere la sorti, dintre Radovanu si Sarulesti.

La pauza, „capsunarii” conduceau cu 3-1, insa in mitanul secund au redus turatia astfel incat formatia vizitatoare sa vina tare din urma. S-a facut 3-2, iar tabela a indicat scor egal d-abia in ultimul minut al prelungilor. Acest lucru a fost posibil datorita portarului de la Crivat, care l-a ultima faza a meciului si-a trimis singur mingea in propria poarta!

Categoria Remorca, Seria A, etapa a 21-a, rezultate: Luica – Frumusani 3-0, Budesti – Plataresti 2-2, Mitreni – Dorobantu 5-3, Crivat – Ulmu 3-3, Tamadau – Spantov 0-3.

1 Partizan Crivăț 19 16 2 1 67-15 50p +20
2 Unirea Spanțov 20 15 2 3 70-34 47p +17
3 Mostistea Ulmu 19 14 2 3 69-27 44p +17
4 A.S. Colinele Argesului Mitreni 19 10 1 8 60-57 31p +1
5 Atletic Dorobanțu 19 10 0 9 44-41 30p +3
6 Rapid Razvani 18 8 0 10 69-55 24p 0
7 Viitorul Plătărești 19 7 1 11 37-60 22p -5
8 Avântul Luica 19 6 2 11 45-57 20p -10