Dunarea Calarasi a obtinut astazi primul punct in Liga I de futsal. Jucatorii antrenati de catre Marius Parciu au incheiat la egalitate, scor 7-7, meciul disputat in deplasare, cu Sportis Targoviste. La pauza, calarasenii au condus cu 3-0, insa in repriza a doua gazdele au revenit pe tabela de marcaj si au obtinut un punct la care nici nu visau.

Este pentru a treia oara consecutiv cand Dunarea Calarasi cedeaza in partea a doua a jocului, semn ca la pauza, in vestiar, nu se petrece exact ceea ce trebuie. Jucatorilor le sunt oferite fructe si ciocolata, lucru de-a dreptul ciudat. Consumul de alimente este recomandat doar la sporturile de anduranta, asa cum este ciclismul, sau in probele de maraton. Asupra acestui subiect vom reveni publicand parerile mai multor antrenori, precum si citate din carti de specialitate.